Нарада, щодо початку поливного сезону 2021 р.
24 лютого 2021 р. в приміщенні БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, під керівництвом Голови Держводагентства України В. Шліхти проходила нарада, щодо початку поливного сезону, в якій прийняли участь спеціалісти Ізмаїльського УВГ.
|
Про здійснення щомісячного державного моніторингу вод
11 січня 2021 р. продовжено здійснення щомісячного державного моніторингу вод. Відбір проб води проводився сумісно з спеціалістами Дунайської гідрометеорологічною обсерваторією, згідно затвердженому плану-графіку з подальшим транспортуванням їх до лабораторії ВП БУВР річок Причорномор`я та нижнього Дунаю «Причорноморський центр водних ресурсів та ґрунтів» для вимірювання вмісту забруднюючих речовин.
 
|
Про участь в онлайн – семінарі
16 грудня 2020 р. фахівці Ізмаїльського УВГ прийняли участь в онлайн - семінарі з ведення державного обліку водокористування за формою 2-ТП-водгосп(річна).
  
|
Про другий етап поповнення водосховища Катлабух
У зв’язку із відсутністю опадів в 2020 р. знову спостерігається тривале маловоддя та складна екологічна ситуація на водосховищі Катлабух. Так, наприкінці жовтня 2020 р. рівень води в водосховищі Катлабух складав 0,69 мБс, об’єм води - 61,92 млн.м3, що є нижче рівня мертвого об’єму. РМО (рівень мертвого об’єму) складає 0,70 мБс, об’єм води - 62,5 млн.м3.
У зв’язку з цим на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Ізмаїльської РДА від 29 жовтня 2020 р. було прийнято рішення, що Ізмаїльській РДА необхідно звернутися до Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради та Державного агентства водних ресурсів України, щодо виділення коштів для проведення робіт з примусового поповнення водосховища Катлабух...
   
|
Про критичну ситуацію на водосховищі Саф'ян.
У зв’язку з відсутністю опадів та низькими рівнями р. Дунай протягом всьго 2020 р. водогосподарська ситуація на водосховищі Катлабух знов наблизилась до критичної.
Із-за низьких рівнів водосховища Катлабух не відбувалося поповнення водосховища Саф’ян. Водосховище Саф’ян являє собою єдиний комплекс із Старо-Некрасівськими плавневими землями й заказником Лунг.
Здійснити самопливне поповнення цих водних об’єктів неможливе у зв’язку з замуленням каналів «Громадський» та «Желявський». Канал «Громадський» замулений на 80%. Канал «Желявський» замулений на 60%, а в деяких місцях на 80%...
  
|
Про здійснення відбору проб води в листопаді 2020 р.
В листопаді місяці продовжується здійснення щомісячного державного моніторингу вод. Відбір проб води проводиться сумісно з спеціалістами Дунайської гідрометеорологічною обсерваторією, згідно затвердженому плану - графіку з подальшим транспортуванням їх до лабораторії ВП БУВР річок Причорномор`я та нижнього Дунаю «Причорноморський центр водних ресурсів та ґрунтів» для вимірювання вмісту забруднюючих речовин.
  
|
ЗАПРОШУЄМО НА XVIII МІЖНАРОДНУ СПЕЦІАЛІЗОВАНУ ВИСТАВКУ AQUA UKRAINE – 2020
XVIІI МІЖНАРОДНИЙ ВОДНИЙ ФОРУМ AQUA UKRAINE – 2020 відбудеться 10-12 листопада 2020 року в Міжнародному виставковковому центрі (Київ, Броварський пр-т, 15, станція метро «Лівобережна»).
Організатор заходу ТОВ «Міжнародний виставковий центр» за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства розвитку громад та територій України, Державного агентства водних ресурсів України, Асоціації міст України, Асоціації «Питна вода України».
AQUA UKRAINE - це схвалений UFI і вже традиційний щорічний Міжнародний водний форум, який проводиться за Розпорядженням Кабінету Міністрів України з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.
|
Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ в Ізмаїльському УВГ
20 жовтня 2020 р. в приміщені Ізмаїльського управління водного господарства відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні нижнього Дунаю на осінньо – зимовий період 2020 -2021 р.р.
В засіданні прийняли участь представники БУВР річок Причорномор´я та нижнього Дунаю, Ізмаїльського УВГ, Болградського МУВГ, Кілійського УВГ, Державної екологічної інспекції в Одеській області, головного управління ДСНС України в Одеській області, управління Держрибагентства в Одеській області, Ізмаїльської РДА, Болградської РДА, Татарбунарської РДА, Дунайської гідрометеорологічної обсерваторії, АРК «Придунайська нива»...
  
|
До відома водокористувачів Ізмаїльського району!
З 28 вересня 2020 року на порталі електронних послуг Держводагентства запущено модуль подання онлайн - звіту про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна).
Відтепер подавати звіт 2-ТП-водгосп (річний) можна скориставшись електронною послугою онлайн-звітування Держводагенства через особистий електронний кабінет на сайті: https://e-services.davr.gov.ua.
Перехід на електронну форму звітування дозволить зменшити фінансові та часові витрати водокористувачів на логістиці, а в умовах карантинних обмежень – дозволить убезпечити населення від захворювання.
Окрім цього, запровадження е-звітності мінімізує кількість помилок у звітах – в онлайн - формі передбачено автоматичну перевірку формату та логічний контроль сум.
Проект наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» за посиланням: http://www.drs.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/7998_0_19-20.pdf
|
Про здійснення відбору проб води 05.10.2020 р.
05 жовтня 2020 р. спеціалісти Ізмаїльського управління водного господарства продовжили щомісячне здійснення державного моніторингу вод. Відбір проб води було проведено згідно затвердженому плану – графіку з подальшим транспортуванням їх до лабораторії ВП БУВР річок Причорномор`я та нижнього Дунаю «Причорноморський центр водних ресурсів та ґрунтів» для вимірювання вмісту забруднюючих речовин.
  
|
6 жовтня – Всесвітній день охорони місць існування
Щорічно 6 жовтня в усьому світі відзначають Всесвітній день охорони природних місць проживання тварин і рослин. Це свято було засновано в 1979 році в рамках Бернської конвенції про збереження європейської дикої природи і природного місця існування.
Протягом усієї своєї історії розвитку, людина змінює природу, у тому числі і середовище проживання тваринного світу. Темпи зникнення видів наразі різко зросли, і до переліку видів тварин, що зникають, залучаються все нові й нові види, які до цього були цілком життєздатні. Порушення довкілля відбувається внаслідок вирубки лісів, осушення боліт, розорювання степів, тобто внаслідок антропогенних впливів, які докорінно змінюють умови життя диких тварин.
    
|
Нарада, щодо закінчення поливного періоду з водокористувачами Ізмаїльського району
25 вересня в приміщенні малого залу засідань Ізмаїльського УВГ були підведені підсумки поливного сезону 2020 р. за участі водокористувачів Ізмаїльського району.
Незважаючи на те, що 2020 р., як і попередній рік, видався дуже засушливим, водокористувачі залишилися задоволеними роботою Ізмаїльського УВГ. Протягом усього поливного періоду спеціалісти оперативно проводили ремонтні роботи, усунення поривів, що дало змогу своєчасно подавати воду на поля для зрошення сільгоспкультур...
  
|
24 вересня відзначається Всесвітній день моря
Море потребує нашого захисту. Особливо ця потреба посилилася у зв’язку з використанням великої кількості пластику, що завдає значної шкоди довкіллю.
Відомо, що близько 70% планети покрито водою, а біомаса всіх морських мешканців - від водоростей до блакитних китів - складає 90% біомаси всіх живих організмів планети.
Міжнародний день моря-один з міжнародних днів у системі Організації Об’єднаних Націй відзначається з 1978 р. в останній четвер вересня.
    
|
Всесвітній день моніторингу вод.
Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води.
Ініціатива цього свята належить американському Фонду чистої води. Свято спрямоване на підвищення обізнаності усього світу в тому, що є проблеми водних ресурсів, і що необхідно брати участь у захисті води від забруднень.
Вода - це найважливіший природний ресурс нашої планети. Без неї неможливий розвиток живої природи. Вода - незамінне джерело у життєвих процесах організму людей, тварин та рослин. Вона є найпростішим хімічним компонентом живої матерії, яка об’єднує усі організми, які населяють нашу планету.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, половина жителів нашої планети вживає забруднену воду. Значна кількість хвороб людини пов’язана з незадовільною якістю питної води і порушенням санітарно-гігієнічних норм водопостачання. Питна вода та її якість істотно впливають на всі фізіологічні та біохімічні процеси, що відбуваються в організмі людини, на стан її здоров'я.
З кожним роком у святкуванні дня моніторингу води беруть участь все більше країн. Традиційним заходом цього дня є відбір проб води в різних куточках земної кулі для оцінки її якості та безпеки для життя людей і живих організмів. Щомісячно в поливний період спеціалістами Ізмаїльського УВГ здійснюється відбір проб води з водосховищ джерел – зрошення -р. Дунай; Придунайських водосховищ Катлабух, Ялпуг; ставу Новопокровський, Лощинівського та Кам»янського водосховищ.
Також для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод в басейні річки Дунай спеціалістами Ізмаїльського УВГ разом з представниками Дунайської ГМО здійснюються відбори проб води з р. Дунай; р. Карасулак, р. Великий Ялпуг; водосховищ Ялпуг, Кугурлуй, Ялпуг-Кугурлуй та Кагул. Відібрані проби води відправляються до Відокремленого підрозділу БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю «Причорноморський центр водних ресурсів та ґрунтів».
    
|
|