Участь представника Ізмаїльського УВГ в позачерговому засідання комісії з питань ТЕБ та НС Ізмаїльської РДА 31.07.17 р.
31 липня відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ізмаїльської районної державної адміністрації, яке очолила голова райдержадміністрації Н.І.Тодорова.
Від Ізмаїльського УВГ на засіданні був присутній спеціалст Ізмаїльського УВГ Глух О.І.(фото).
Перше питання, яке члени комісії розглянули на засіданні, було про розгляд Акту з огляду будинку мешканців с. Стара Некрасівка, що був підтоплений унаслідок дощових опадів 28.07.2017 р. Комісія прийняла рішення затвердити Акт та виділити з резервного фонду 10 тисяч грн. на проведення ремонтно – відновлювальних робіт вищезазначеного будинку.
Також члени комісії розглянули питання про додаткові заходи з покращення стану протипожежної безпеки у літній пожежонебезпечний період на території Ізмаїльського району та питання, щодо ситуації на Придунайських озерах - водосховищах.
|
Про участь представника Ізмаїльського УВГ у нараді Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ
10 березня 2017 року на базі Дунайського БУВР відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ в весняно-літній період 2017 року.У нараді від Ізмаїльського УВГ прийняла участь провідний інженер СВР Глух О.І.
На засіданні Міжвідомчої комісії були обговорені питання, пов’язані з забезпеченням стабільної екологічної ситуації Придунав΄я, збереженням водних ресурсів в басейні української частини р. Дунай та встановленням оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ в весняно-літній період 2017 року.
На нараді виступили...
|
Про участь Ізмаїльського УВГ в тренуваннях, щодо готовності до роботи під час проходження льодоходу, повені та паводків 24 лютого 2016 р.
24 лютого 2016 р. Ізмаїльське УВГ прийняло участь у чергових тренуваннях щодо: “ Координації діяльності органів виконавчої влади, служб цивільного захисту (ЦЗ), територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій та установ при ліквідації надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території району під час проходження льодоходу, повені та паводків у 2016 році».
Учбові цілі:
- Визначити рівень готовності органів управління та сил ЦЗ до дій при ліквідації надзвичайних ситуацій при проходженні льодоходу, повені та паводків.
- Перевірити реальність планування заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з льодоходом повінню та паводками.
- Уточнити плани взаємодії органів виконавчої влади, служб ЦЗ та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій та установ при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
- Надати методичну допомогу органам управління ЦЗ у виконанні покладених на них завдань при виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних з льодоходом та можливими заторами, повінню та паводками.
|
ІНСТРУКЦІЯ взаємодії та взаємного інформування Ізмаїльського міськрайонного відділу головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Одеській області та Ізмаїльського управління водного господарства щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації (небезпечні події).
- Загальні положення
- Мета взаємодії
Організація взаємодії та взаємного інформування Ізмаїльського міськрайонного відділу головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Одеській області (далі –ІМРВ ГУ ДСНС) та Ізмаїльського управління водного господарства (далі ІУВГ) при загрозі чи виникненні надзвичайних ситуацій (НС), небезпечних подій (НП) на території Ізмаїльського району.
- Нормативні обґрунтування (керівні документи):
- Кодекс цивільного захисту України;
- Постанова КМ України від 15 лютого 1999 р. N 192 про затвердження «Положення про організацію оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях”.
- Основні завдання взаємодії
- Підтримання постійного взаємозв'язку і обміну інформацією взаємодіючих сторін.
- Зосередження сил та засобів, які взаємодіють на головних напрямках проведення аварійно-рятувальних, відновлювальних та інших невідкладних робіт з метою прискорення і надання невідкладної допомоги постраждалим, ліквідації НС (НП) техногенного та природного характеру.
- Визначення взаємодіючих мобільних сил та засобів, необхідних для проведення аварійно-рятувальних, відновлювальних та інших невідкладних робіт під час реагування на НС (НП).
- Узгодження порядку керування і координація спільних дій сил та засобів, які залучаються до проведення аварійно-відновлювальних робіт.
- Взаємоінформування у режимі повсякденної діяльності
Повсякденне взаємоінформування організується між начальником чергової зміни ІМРВ ГУ ДСНС та фахівцем СВР ІУВГ, членом постійної робочої групи Диспетчерської служби ІУВГ.
Термін обміну інформацією – щоденно до 12 години, крім періоду пропуску весняного водопілля (під час пропуску паводку – до 9 год. 30 хв.).
При надходженні інформації про загрозу або виникнення НС (НП) на об’єктах ІУВГ фахівець Диспетчерської служби ІУВГ негайно інформує начальника чергової зміни ІМРВ ГУ ДСНС.
|
Інструкція про дії аварійно-рятувальних бригад у період паводків
Загальні положення
Дана інструкція поширюється на аварійні бригади територіальних громад.
Аварійно-рятувальна бригада (ЇЇ особовий вклад, залучені приватні або комунальні технічні засоби та транспорт, матеріальні засоби) створюється згідно з рішенням ради територіальної громади (міської, сільської, селищної ради).
Аварійно-рятувальна бригада проводить у період паводків аварійні роботи на об’єктах підвищеної небезпеки, які визначені заходами щодо запобігання надзвичайним ситуаціям.
Правові та соціальні гарантії, фінансове забезпечення особового складу аварійної бригади, залученої техніки та транспорту визначаються згідно з діючим законодавством.
|
Щодо участі Ізмаїльського УВГ 10.02.16 р. у засіданні з питань ТЕБ та НС Ізмаїльської РДА, щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків.
У засіданні від Ізмаїльського УВГ прийняла участь спеціаліст служби водних ресурсів Глух О.І. У порядку денному розглядалися питання:
- Про основні заходи щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 р.
- Про виконання рішень комісії з питань ТЕБ та НС щодо запобігання НС та мінімізації наслідків берегоруйнівних процесів на 108 км української ділянки р. Дунай на території Ізмаїльського району.
Головував — голова Ізмаїльської райдержадміністрації Стойкова В.П.
Доповідали: Стойкова В.П.- голова комісії з питань ТЕБ та НС Ізмаїльської райдержадміністрації; Курилова Н.І.- Матроський сільський голова; Кибалко О.Д.- в.о. начальника Дунайського БУВР:
про виконання рішень комісії з питань ТЕБ та НС (протокол № 11, 30.12.15р.; протокол № 3, 29.01.16 р., щодо запобігання НС та мінімізації наслідків берегоруйнівних процесів на 108 км української ділянки р. Дунай на території Ізмаїльського району.
Доповідали: Кибалко О.Д. (Дунайське басейнове управління водних ресурсів), Глух О.І. (Ізмаїльське УВГ), Корнілов М.Н. (Дунайська гідрометеорологічна обсерваторія),Ніколаєв С.А.(управління АПР Ізмаїльської РДА):
про заходи щодо безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків у весняний період 2016 р.
|
Шляхи розв’язання проблем підтоплення
Для успішного розв’язання проблеми підтоплення приділяється увага так званим структурним заходам, які передбачають проведення ряду організаційних робіт, зокрема:
- організація захисту населення в періоди надзвичайних затоплень і підтоплень з проведенням евакуації у складних випадках;
- контроль забудови;
- заборона заселення вразливих територій;
- благоустрій населених пунктів;
- відселення жителів з підтоплених територій, не придатних для проживання;
- страхування населення, яке проживає на вразливих щодо затоплень і підтоплень територіях;
- компенсація збитків потерпілим від затоплень і підтоплень;
- картографічне забезпечення для прийняття рішень на проектування регіональних заходів;
- законодавче забезпечення, проведення парламентських слухань з проблем запобігання підтоплення;
- екологічна освіта населення;
- розширення заповідних територій з використанням підтоплених і заболочених площ.
|
Види підтоплення
Розрізняють підтоплення двох видів:
- явний вид або власне підтоплення, яке виникає при підвищенні рівня ґрунтових вод вище відміток, що відповідають критеріям підтоплення;
- скритий вид підтоплення, при якому відбувається збільшення вологості в підземних приміщеннях, а також в ґрунтах основ до критичних величин за рахунок інфільтрації або капілярного зволоження, а також в результаті концентрації вологи під спорудами в процесі термовологопереносу.
- Також розрізняють постійне, періодичне і епізодичне підтоплення. При постійному підтопленні ґрунтові води весь час знаходяться близько від поверхні землі, у її поверхневому шарі. При періодичному підтопленні режим ґрунтових вод має сезонний характер, періоди близького від поверхні землі залягання ґрунтових вод чергуються з періодами їх опускання вглиб землі, відповідно збільшуються чи зменшуються площі і форми ділянок підтоплення. Епізодичне підтоплення виникає лише в окремі багатоводні періоди, при аномальних і великих атмосферних опадах, бурхливому сніготаненні.
На розвиток і стан підтоплення територій впливає сукупність факторів природного, техногенного та природно-техногенного походження. Виникненню підтоплення сприяють клімат, рельєф, геологічна будова і гідрогеологічні умови, морфологія і засоленість ґрунтів, тип і глибина розвитку ґрунтового процесу.
Ключове значення серед чинників перезволоження і підтоплення мають механічний склад і водопроникність ґрунтів поверхневої товщі, геологічна будова ґрунтів поверхневої товщі. Механічний склад ґрунтів визначає їх водопроникність і водопоглинання.
Очевидно, що на хід розвитку процесів підтоплення впливають глобальні фактори, зокрема рухи земної кори, глобальні зміни клімату, явища планетарного масштабу типу Ель-Ніньйо, Гольфстрім. Рухи земної кори представляють собою коливальні тривалі і повільні підняття і опускання кори, які змінюють одне одного у часі і просторі і проявляються повсюдно. Їх швидкість становить від сотих долей мм до кількох см за рік. Коливальні рухи земної кори змінюють природну дренованість територій і впливають на хід підтоплень.
|
Поняття про підтоплення
Підтоплення — це складне, шкідливе і небезпечне гідрогеологічне явище природного та природно-техногенного характеру, яке виникає у поверхневій товщі ґрунтів і виражається у надмірному водонадходженні, тимчасовому або тривалому підйомі ґрунтових вод близько до поверхні землі, шкідливій дії цих вод.
Підтоплення має значне поширення і охоплює території багатьох сільськогосподарських угідь, населених пунктів, виробничих та інших об’єктів, які переважно знаходяться на низьких відмітках. Це явище зумовлює низку негативних процесів та наслідків, зокрема перезволоження, заболочення, засолення, просідання та зсуви ґрунтів, зміни їх водно-фізичних та фізико-хімічних властивостей. Внаслідок підтоплення на сільськогосподарських угіддях погіршуються умови розвитку кореневої системи рослин, садів і виноградників, знижується життєдіяльність ґрунтових мікроорганізмів, зменшується родючість землі. В містах і селах на забудованих територіях відбувається затоплення та перезволоження підземного простору — несучих ґрунтів, фундаментів житлових будинків, інженерних комунікацій і споруд, зменшується їх стійкість, будівельний ресурс і довговічність, зростає сейсмічна небезпека, гинуть зелені насадження. Високий рівень ґрунтових вод істотно ускладнює промислове і житлове будівництво, не дозволяє застосування традиційних технологій, збільшує вартість і строки будівництва.
В Україні проблема підтоплення набула актуального значення. Це зумовлено, тим, що тема небезпечних явищ і стихійних лих стала відкритою і широко висвітлюється в засобах масової інформації. Також термін «підтоплення» масово став вживатися, коли мова йде про таке явище як затоплення, яке проявляється значно частіше, ніж підтоплення. Разом з тим в населених пунктах зросла зношеність водопровідної мережі і збільшились витрати води з неї, що істотно збільшує загрозу розвитку процесів підтоплення.
Серйозних пошкоджень і руйнувань зазнали існуючі системи інженерного захисту – дрени, колектори, дренажні насосні станції і глибинні свердловини. У багатьох випадках вони здатні виконувати свої функції лише після серйозного відновлення та докорінної реконструкції.
Крім того, на глобальному рівні, приблизно на 20%, збільшились атмосферні опади. За останні 100 років на 20-40 см піднявся рівень Чорного і Азовського морів.
|
Про роботу Ізмаїльського УВГ з питань ТЕБ та НС за І півріччя 2015 р.
Диспетчерською службою Ізмаїльського УВГ та службою водних ресурсів ІУВГ здійснюється постійний моніторинг гідрологічної обстановки в басейні р. Дунай, своєчасне інформування про гідрометрологічну обстановку, особливо під час проходження повені та паводків.
В І півріччі 2015 р. проведено наступну роботу...
|
Правила поведения в случае паводков и наводнения.
Одним из наиболее часто встречающихся опасных природных явлений на Земле, обладающих большой разрушительной силой, являются наводнения. Многочисленные исследования показали, что главным фактором наблюдающегося в настоящее время роста ущербов от наводнений во всем мире является заселение паводкоопасных территорий (естественных и обвалованных пойм) и интенсификация их хозяйственного использования. Поймы являются зонами повышенного риска для постоянного проживания и тех видов хозяйственной деятельности, которые требуют осушения и коренного преобразования, естественных природных условий, — ведение сельского хозяйства на обвалованных землях, строительство промышленных объектов, прокладка дорог, коммуникаций и т.д. Эти территорий и акватории периодически подвержены разрушительному воздействию наводнений, которые могут приводить, как к человеческим жертвам, так и к причинению имущественного и экологического ущерба.
Наводнение — это временное затопление значительных участков местности в результате поднятия уровня воды в водоемах, вызванного разнообразными причинами (таянье снега, продолжительные ливни, ураганы, ветровые нагоны, ледовые заторы, разрушения дамб и других гидротехнических сооружений).
Паводок — нерегулярное кратковременное повышение уровня воды в реке вследствие быстрого таяния снега, обильных дождей, пропуска воды из водохранилищ и др. Наблюдается в любое время года.
|
Щодо участі у засіданні комісії з питань ТЕБ
Ізмаїльської РДА 10.02.2015 р.
До функціональних обов’язків Ізмаїльського УВГ належить запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру на водогосподарських системах, захисних спорудах та водосховищах.
Для участі у засіданні комісії з питань ТЕБ Ізмаїльської РДА 10.02.2015 р. було запрошено представника Ізмаїльського УВГ. На засіданні розглядалися наступні питання:
- заходи щодо безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків у 2015 р;
- розрахунок сил та заходів для проведення запобіжних заходів і виконання робіт з ліквідації наслідків льодоходу повені та паводків.
Від Ізмаїльського УВГ доповідав провідний інженер служби водних ресурсів Глух О.І.
На засіданні був представлений «План заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації на водних об’єктах Ізмаїльського району по Ізмаїльському УВГ на 2015 р.» До складу плану входять....
|
Щодо
підготовки до пропуску
льодоходу
повені та паводків по Ізмаїльському району в 2014 році З метою підготовки Ізмаїльського
УВГ до пропуску льодоходу, повені та
паводків на території Ізмаїльського району у 2014 р., проводиться наступна
робота:
|
Что
надо знать о наводнении
Паводки являются периодическим природным явлением. Среди
факторов, которые вызывают возникновение катастрофических паводков, выделяют
природные и антропогенные (связанные с
человеческой деятельностью).
Дождевые
и снегодождевые паводки
отмечаются частотой, интенсивностью и одновременным охватом больших территорий. К природным условиям формирования паводков
относится переменная гидрометеорологическая ситуация и строение русел горных рек.
|
Структурна схема відомчої системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації Ізмаїльського УВГ
|
|