Заходи пов’язані з водообміном Придунайських водосховищ у межах сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь на української частини р. Дунай та розвитку гідротехнічної меліорації земель і поліпшення екологічного стану меліорованих угідь, експлуатації водогосподарських об’єктів комплексного призначення по Ізмаїльському управлінню водного господарства
Відповідно до затвердженого режиму роботи Придунайських водосховищ на осінньо-зимовий період 2022-2023 рр. необхідно було здійснити самопливне наповнення водосховищ до відміток НПР (нормальний підпертий рівень) у випадку сприятливих гідрологічних умов на р. Дунай а саме:
- водосховище Кагул: здійснити самопливне наповнення водосховища до НПР 3,50 м БС ;
- водосховище Картал: здійснити самопливне наповнення водосховища до НПР 2,80 м БС ;
- водосховище Ялпуг-Кугулуй: здійснити самопливне наповнення водосховища до НПР 2,80 м БС ;
- водосховище Катлабух: здійснити самопливне наповнення водосховища до НПР - 1,70 м БС ;
- водосховище Китай: здійснити самопливне наповнення водосховища до НПР 1,50 м БС.
- Служби Ізмаїльського управління водних ресурсів слідкували за коливанням рівнів води в річці Дунай та використовували всі можливості для самопливного наповнення водосховищ, маневруючи затворами шлюзів-регуляторів, робота яких документується, коливання рівнів теж.
Рік 2022 р. в басейні Дунаю був екстремально маловодний, опадів майже не спостерігалось. Рівні води на всьому Дунаю були близькими до абсолютних мінімумів, а на деяких постах Середнього Дунаю навіть нижчі абсолютних мінімумів.
Фактично протягом грудня 2022 р. та березня 2023 р. на р. Дунай спостерігались 4 незначні хвилі зростання рівнів води, які надали змогу здійснювати самопливне наповнення водосховищ.
Перша хвиля з 1 грудня по 9 грудня 2022 р., а друга хвиля з 19 грудня 2022 р. по 14 січня 2023 р., третя хвиля з 20 січня 2023 р. по 15 лютого 2023 р., четверта хвиля з 3 березня 2023 р. по 27.03.2023 р. в ці періоди усі шлюзи - регулятори працювали у відкритому режимі на наповнення Придунайських водосховищ.
За період з грудня 2022 р. по березень 2023 р. по водосховищам Придунав’я зріс в межах:
- Водосховище Кагул Рівень водосховища Кагул з відмітки 1,92 м БС, зріс до відмітки 3,20 м БС . У відкритому режимі на наповнення водосховища працював шлюз - регулятор «Вікета».
- Водосховище Картал Рівень водосховища Картал з відмітки 1,43 м БС, зріс до відмітки 2,56 м БС У відкритому режимі на наповнення водосховища працювали шлюзи - регулятори: «Орловський», «Лузарса», «Прорва».
- Водосховище Ялпуг-Кугурлуй Рівень водосховища Ялпуг-Кугурлуй з відмітки 1,43 м БС, зріс до відмітки 2,56 м БС У відкритому режимі на наповнення водосховища працювали шлюзи – регулятори: «Табачело», «Скунда», «105 км», «Репіда».
- Водосховище Катлабух Рівень водосховища Катлабух з відмітки 0,99 м БС, зріс до відмітки 1,30 м БС У відкритому режимі на наповнення водосховища працював шлюз - регулятор «Желявський». Водосховище Китай Рівень водосховища Китай з відмітки 0,07 м БС, зріс до відмітки 1,00 м БС У відкритому режимі на наповнення водосховища працював шлюз - регулятор «Кофа».
    
|